PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836056}

Mała syrenka

The Little Mermaid
5,0 18 004
oceny
5,0 10 1 18004
4,9 23
oceny krytyków
Mała syrenka
powrót do forum filmu Mała syrenka

..legend, baśni i mitów, ciekawe jakby piało lewactwo.
Są postacie z białej kultury które zawsze były białe bo to część białej kultury, historii i tak powinno pozostać. Skoro tak bardzo chcecie czarnych to adaptujcie murzyńskie legendy/bajki a nie niszczycie dorobek białych.

lelen_lis

Disney tak się zmienił że stracił 750 mln na ostatnich produkcjach. Każdy ma dość wciskania wszędzie czarnych i tęczowej ideologi

waukorbowy

Biała kultura. Spoko. Ale filmy są z USA, gdzie jednak różnorodność jest jaka jest. Jakby w Anglii było więcej czarnych w okresie kiedy pisano bajki, to by czarne postacie były. W sumie Disney i inne wytwórnie, też mało postaci innego koloru czy nacji dawały. bo dalej niektórzy biali przy rządach się pruli. Nigdy nie rozumiałem braku różnorodności w filmach czy bajkach. W historycznych tak, ale w zwykłych filmach i bajkach? W filmach jeszcze było kilkoro aktorów, zarówno czarnych jak i z Azji czy Latynosów. A teraz się prujecie wy, że mają czelność zamieniać jedną postać, gdzie 90% to dalej białe postacie. No kurde. Wy obie strony myślenia, macie rację, i jednocześnie nawalone w głowach, bo się kłócicie o totalne pierdoły. A tymczasem przeforsowują jakieś ustawy, które w nas wszystkich uderzają. Wystarczy błaha sprawa, i już z widłami na siebie. Trudno w tych czasach być w centrum...

waukorbowy

W sumie twórca tematu miał ciekawy pomysł. Chętnie, dla odmiany zamiast mulatki w roli Małej Syrenki zobaczył bym białego w roli Murzynka Bambo. Tylko, że taki film był by zablokowany przez zwolenników "poprawności politycznej".

ocenił(a) film na 1
Springfield12

Ja nadal nie mogę doczekać się czarnego Tarzana.

Hexabit

I czarneo HitIera w nowym dokumencie Nflixa na temat WW2.

waukorbowy

Proponuję nakręcić remake serialu Shaka Zulu z 1986. W rola głównych zagra Matthew Mcconaughey wtrącający co chwila swoje przeciągłe "shit".

zmeczone_oko

hahahha... dobre, niedługo nakręcą Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnolódków w czekoladzie

hado

W marcepanie.

eltoro10000

w kolorze gówna

waukorbowy

Dokładnie. Bo Hans Christian Andersen pisząc 'Małą Syrenkę' na bank wyobrażał ją sobie czarną i tak ma być xD... No ludzie!

waukorbowy

Na razie pieje prawactwo ;-) I ból du.py jest tak straszny, że pewnie poczekalnie u proktologów są pełne... ;-)

eltoro10000

Darcie łacha z syrenk z "Planety Małp" i jej totalnej porażki kasowej to nie ból dupy bolszewiku. to darcie łacha :D

waukorbowy

Darcie łacha to...darcie łacha (cokolwiek to znaczy w twoim narzeczu) ;-). Bardzoś to sobie roztropnie wykalkulował, prawie jak Roch Kowalski ;-)) Ale jeśli siódme miejsce w Box Office z kwotą blisko 600 mln dolarów jest dla ciebie totalną porażką, to gratuluję rozeznania. Każdemu życzę takiej "porażki". A tobie polecam RectoStop. Ponoć w aptekach bez recepty...;-)))

waukorbowy

Jesteś rasistą homofobem i faszystą jak 99% Polaków co za różnica czy Arielka była ciemna biała niebieska?

Weronka90

Możesz jakoś zdefiniować rasistę, czy rasista to taki co mówi prawdę o czarnych czy kto? Czy ty w ogóle potrafisz  zdefiniować coś podstawowego np kobietę? Wiesz ile jest płci?

Droga lewaczko, dlaczego są zmieniane białe postacie na czarne a nie tworzy się nowych bajek lub nie wykorzystuje tych z kultury czarnych? Wyobraź sobie teraz że np w nowej "Zielonej Mili" zamiast czarnego głównego bohatera jest biały, albo azjata albo że w filmie o M. Luterze Kingu gra go biały, albo jaki ból dupy byś miała jakby w filmie o 2wś hitlera zagrał czarny.

waukorbowy

to tylko głupi film czy bajka o co tyle spiny i co za różnica czy gra aktor czarny czy biały i to jest rasista który nie ma tolerancji do innego koloru skóry i widzi czubek własnego nosa jak zacofane pisiarstwo

Weronka90

Gość mi raczej wygląda na konpederastę ;-)

eltoro10000

a cóż tych pederastów tak ciągnie do konfederacji?

waukorbowy

To już ty powinieneś wiedzieć lepiej ;-)

eltoro10000

Ja? To ty wymyslasz jakieś bzdury odklejeńcu. Czy ci pederaści z konfederacji są teraz z tobą w pokoju? Ty uważasz że bycie pederastą homofobie jest jakieś uwłaczającie że wymyślasz przezwiska o pederastach?

waukorbowy

krowa która dużo ryczy mało mleka daje i tylko ci niby katolicy z pis zawsze coś mają do czarnych osób homo i wszystkich którzy są inni od nich

Weronka90

ale to ty ryczysz :D Pokaż jakiś dowód na to że jakiś polityk PiS mówi jakieś kłamstwa o czarnych czy homo . Nie pokażesz, jak zwykle Haaaahahhahaahah :D Twój koleszka @eltoro10000 uważa że bycie pederastą uwłacza dlatego nazwał mnie pederastą, niezłych masz tu homofobicznych koleszków :D

Weronka90

Jakiej spiny? To ty się spinasz :D Zczarnienie białych bajek jest po prostu żałosne i komiczne jednocześnie bo pokazuje jak uboga jest ich kultura że muszą zmieniać bajki białych bo.. bo  nie mają swoich.  W ogóle nie mają nic. Teraz zamknij oczy i wyobrź sobie świat bez wynalazków czarnoskórych i co? Hmmm ... A teraz wyobraź sobie świat bez wynalazków białych i co? Siedzisz z gołą dupą na drzewie albo w chatce z patyków i gówna :D

waukorbowy

to byłabym jak tarzan haha

Weronka90

już w pewnym sensie jesteś

Weronka90

To potrafisz zdefiniować rasistę? Nie? Tak myślałem, rasista jest to dla ciebie po prostu ktoś kto mówi prawdę której nie akceptujesz i tyle. Kobietę zdefiniujesz? Oczywiście że nie :D Rzucasz pojęcia i hasła których nie rozumiesz. Napisałaś "Jesteś rasistą homofobem i faszystą jak 99% Polaków" - to z tobą jest coś nie tak.

Weronka90

Problem w tym że aktorzy są teraz dobierani nie ze względu na talent czy dopasowanie do roli a poprzez parytety i to niszczy kino za każdym razem, bo za każdym razem wychodzi wtedy badziewie jak ta syrenka, pogromcy duchów 2016, hulk itd.

waukorbowy

ciekawe czy jakby zastapic trociny ktore masz w glowie szarymi komorkami to tez bys pisal takie glupoty?

sobanek

Gdzie napisałem jakąś głupotę? Pokaż jakieś osiagnięcia technologiczne czy cywilizacyjne czarnych. Pokaż jakiś dobry film, bajkę dla dzieci czy serial gdzie zastąpiono białych czarnymi. Nie pokażesz, tak myślałem, następny lewak odklejony od rzeczywistości jesteś.

waukorbowy

z debilem cieżko dyskutować, sprawdz sobie ot tak pierwsza osoba, która przyszła mi na myśl kim była Katherine Johnson niedouczony sredniowieczny rasistowski trollu...

sobanek

Katherine Johnson co ma wspólnego z murzynami? Wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytania ograniczony lewaku-----"Gdzie napisałem jakąś głupotę? Pokaż jakieś osiagnięcia technologiczne czy cywilizacyjne czarnych. Pokaż jakiś dobry film, bajkę dla dzieci czy serial gdzie zastąpiono białych czarnymi" Nawet jakby była czarna to jest to tylko mikroskopijne osiagnięcie w skali swiata.

waukorbowy

Dobra zaorałeś się przegrywie, ona była pierwszą afroamerykanką w Nasa ale co tu prowadzic dyspute z niedoukiem

sobanek

k...wa, właź na google grafika :D ona była tak czarna jak ściany w szpitalu. Zobacz na jej zdjęcia, z czarnymi ma niewiele wspólnego, ani nie była czarna ani nie miała murzyńskich rysów twarzy czy budowy ciała. & woda po rosole a ten że czarna haaahahahh

waukorbowy

koniec dyskusji matole, film sobie obejrzyj, powstał bardzo dobry bo to w koncu forum filmowe a nie twoj prywatny faszystowski naziolowy portal

sobanek

Pisanie prawdy to nie nazizm ani rasizm, ty nawet nie wiesz co to jest rasizm czy nazim prawda? Ty sobie rzucasz hasełka na wiatr bo mózg masz zgnity od lewacki mediów i propagandy.

waukorbowy

s p i e r d a l a j znajdz sobie cos pozyteczniejszego do roboty zryty naziolu a od lewakow wyzywaj sobie rodzine matole, 40 lat temu w stanie wojennym pomagalem roznosic bibule z ojcem ktory byl w Solidarnosci wiec zawrzyj morde

sobanek

Solidarność była przesiąknięta UBkami i agentami, pewnie byłeś jednym z nich i pewnie czcisz TW Bolka :D . Jaki % naukowców, wynalazców, noblistów z nauk ścisłych są czarni? Potrafisz wymienić jakichś innych czarnych niż Katherine Johnson którzy mieli jakieś osiągnięcia w nauce? Ilu wymienisz, jeszcze 1...3? Pokaż mi jakiś dobry film, bajkę czy serial w którym biali zostali zastąpieni czarnymi! Nie pokażesz, jak zwykle :D

sobanek

Ty, a jak byś zareagował gdyby amerykanie zrobiliby film o Solidarności gdzie solidarnościowcami byliby czarni i Wałęsa byłby czarny i twój ojciec też byłby czarny? Teraz pewnie głosujesz na lewicę czy jak najbardziej lewoskrętne partie i inne popłuczyny socjalizmu, prawda? Taki z ciebie nielewak i solidarnościowiec.

waukorbowy

miałbym to w dupie, tak jak twoje wpisy. Znajdz sobie moze jakies zajecie w prawdziwym zyciu?

sobanek

Wiele rzeczy masz w dupie lewaku. No to jakie dobre filmy czy bajki, czy seriale polecasz w których biali zostali zastąpieni czarnymi? Projektuję specjalistyczne kontenery na odpady, w życiu osobistym to rodzina no i hobby, elektronika, grafika warsztatowa, od lat zwiedzam rowerem okolicę  w okręgu  ośrednicy około 120km, a ty lewaku co robisz, modlisz się do wałęsy i legitymacji solidarnościowca, szykujesz się na marsz miliona socjalistycznych serc?

sobanek

Po co dyskutujesz z idiotą?

eltoro10000

a jakoś tak się rozpędziłem XD ale słuszna uwaga

sobanek

wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytania "Gdzie napisałem jakąś głupotę? Pokaż jakieś osiagnięcia technologiczne czy cywilizacyjne czarnych. Pokaż jakiś dobry film, bajkę dla dzieci czy serial gdzie zastąpiono białych czarnymi

sobanek

wyobraź sobie że taka czarna osoba jak Katherine Johnson ma zagrać w filmie M. Lutera Kinga cza żonę Obamy albo że ludzie o takim odcieniu skóry jak Katherine Johnson grają w Czarnej Panterze :D

sobanek

Znasz jeszcza jakichś czarnoskórych naukowców po za Katherine Johnson czy tylko ją?

sobanek

Jakby nie było -----"Katherine Coleman Goble Johnson – amerykańska matematyczka i obliczeniowiec pracująca dla NASA, która była odpowiedzialna między innymi za wyznaczenie okien startowych i trajektorii lotów kosmicznych Programu Mercury i Programu Apollo w czasie wyścigu kosmicznego" ------ mizerne osiągnięcia w porównaniu z tym co robiła wtedy ekipa naukowców w NASA, była tylko łatwym do zastąpienia  trybikiem w machinie.

waukorbowy

była geniuszem matematycznym, wiele osob twierdzi, ze obliczenia majace na celu wysłanie człowieka w kosmos stanęły by na lata, nie bez kozery jeden z budynków w kompleksie NASA nazwano jej nazwiskiem... Ale TY jestes niesczesliwy w swojej wiosce odcietej od swiata, ciesz sie ze chociaz masz internet, chociaz bez niego tylko najblizsi wiedzieli ze jestes nieogarem a tak ta wiedze posiada szersze gremium

sobanek

Chłopie, zobacz na jej zdjęcia gdzie jest z czarnymi, jest przy nich biała jak ściana. "wiele osób twierdzi..." blaaablaaa bla, NASA więcej zawdzięcza badaniom i eksperymenton Nazistów czytaj o operacji paperclip. Na siłę robią z niej czarną i na siłę lewactwo teraz robi z niej niezastąpionego geniusza. Nawet jakby to wszystko co piszesz to była prawda to masz tylko jednego murzyna (wyjątkowo białego :D) z setek tysięcy wynalazców i naukowców białych którym zawdzięczasz wszystko co masz. Wciąż nie odpowiadasz na moje pytania :D Teraz zamknij oczy i wyobrź sobie świat bez wynalazków czarnoskórych i co? Hmmm ... A teraz wyobraź sobie świat bez wynalazków białych i co? Siedzisz z gołą dupą na drzewie albo w chatce z patyków i gówna :D

sobanek

Znasz jeszcza jakichś czarnoskórych czy tam "czarnoskórych" naukowców po za Katherine Johnson czy tylko ją?

waukorbowy

głupcy i debile piszą bzdury jak ty i czepiłeś się czarnych jakby ci krzywdę zrobili a są o wiele bardziej mądrzejsi i lepsi niz ty rasista

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones