PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787488}

Rezydenci

The Resident
7,7 3 594
oceny
7,7 10 1 3594
Rezydenci
powrót do forum serialu Rezydenci

Obejrzałam na razie dwa odcinki i nie wiem czy będzie więcej. Arogancka i nieudana podróbka Kristiny z Chirurgów skutecznie mnie zniechęca. Nie wiem czy jest sens produkcji takich seriali, nawet dla młodszych odbiorców. Chirurdzy moim zdaniem wyczerpują temat.

ocenił(a) serial na 7
zaanet

A kto robi za tę podróbę?

ocenił(a) serial na 3
zaanet

@Aniteczka -> Mina okafor, ta murzynka - chirurg z Nigerii
ale tak to nie ma sensu porównywać bo już po pierwszych odcinkach widać że zarówno Grey's anatomy jak i Rezydenci obydwa to to mocno naciągane i mało realne. Weźmy z brzegu kilka przykładów:

1) Główny chirurg (Bell) na siłę upiera się żeby przeprowadzić operację z użyciem robota chirurgicznego chociaż wie że drżenie rąk z biegiem czasu się nasila i nie pozwala mu się to skupić ani być precyzyjnym w działaniach, żeby było śmieszniej to pewnie jeszcze szwindluje wyniki badań kontrolnych żeby ten mankament (możliwa choroba Parkinsona) nie wyszedł na jaw i oczy-viście nikt nie ma wobec niego podejrzeń

2) Afrykanka która pracuje na chirurgii będąc w USA tylko na tymczasowym pobycie (nie ma nawet wizy)
To jak ona się tam dostała? - Przecież od chirurga wymaga się dyspozycyjności więc logiczny jest wniosek że żeby dostać tę pracę musi mieć uregulowane sprawy prawne a więc wiza nie wystarczy, musi mieć kartę stałego pobytu a później (żeby nie było niespodzianek) ubiegać się o obywatelstwo.

3) Stażysta Konrad który jest ledwo na trzecim roku zachowuję się tak jakby szpital był "jego podwórkiem", zleca badania sam, wszystkimi trzęsie, podważa diagnozę / autorytet starszych od siebie, później szantażem próbuje postrzymać Bella od udziału w operacji z robotem i oczy-viście nie ponosi żadnych poważnych konsekwencji a w normalnych warunkach jakby rezydent odstawił starszemu taki numer wyleciał by na zbity pysk z dnia na dzień nawet jeśli miał trochę racji bo wiedział o problemach Bella i związanym z tym ryzyku.

4) Stażysta Devon dopiero co rozpoczął staż i po krótkiej "lekcji zapoznawczej" z Konradem już drugiego dnia zostaje rzucony na głęboką wodę - Zostaje na nocnym dyżurze z minimalną obsadą TZN. inni stażyści + pielęgniarki a gdyby coś się stało to dzwoń

W przktyce jest to niemożliwe - Stażyści 1-ego roku z racji tego że nowicjusze to ZAWSZE muszą być pod nadzorem lekarza prowadzącego i nie mogą:
A: Samemu zlecać kosztownych badań takich jak CT czy Rezonans
B: Zostawać na nocnej zmianie bo to za duże ryzyko a nowicjusz może sobie nie poradzić w stresowej sytuacji
C: Robić centalnego wkłucia bo to zadanie dla chirurga
D: Porównaj sytuację gdy Christina yang zlecała CT czy zwykły rentgen to radiolog zawsze pytał
- Na czyje polecenie?
- Doktora Burke'a

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones