PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542567}
7,7 5 968
ocen
7,7 10 1 5968
Angel Beats
powrót do forum serialu Angel Beats!

[Tak, nie ma tu spojlerów, tylko rozlane łzy]

Angel Beats! Nie, nie krzyczę. Tak brzmi tytuł. Tytuł, który zapadł mi głęboko w pamięci. Czemu? Anime to jest mieszanką emocji. Na początku trochę mnie to wszystko odpychało, bo świat był dziwny, a postacie zdecydowanie przerysowane, ale dałem się porwać. I wam też polecam po prostu akceptację tego, co zobaczycie (jak w większości anime btw.). Ogółem zastosowany jest dość dobry przepis - 250g, o dziwo, śmiesznego humoru, dwie łyżeczki fabuły i trzy słoiki wypełnione łzami. Jeżeli spodziewaliście się czegoś innego, no to nie. To bardzo, bardzo wzruszające anime. Jedno z najlepszych pod tym względem. Będzie chciało wam się płakać w odpowiednich momentach, które są podbudowywane przez cały czas. Zakończenie uważam też za satysfakcjonujące. A, i opening! Boże, genialny. Jak słyszę to pianino, to czuję nostalgię.

"Ej, a krócej można?", czyli TL;DR, bo jestem zbyt spasiony, żeby ruszać gałkami ocznymi..
Moja opinia - OBEJRZYJ. Jeżeli nie widziałeś, a masz się za "otaku", to nie chcę cię znać.
Będzie smutno i będą łzy.
Dużo łez :(

ocenił(a) serial na 8
ZielonyKokos

Dokładnie! Pozycja obowiązkowa dla każdego "tru otaku". Ja sam dopiero wczoraj zabrałem się za oglądanie tego anime, a przecież też na koncie mam już kilkadziesiąt tytułów ukończonych. Nie zgadzam się z Tobą w jednej kwestii natomiast. Uważam, że postaci były bardzo charyzmatyczne oraz bardzo fajnie przedstawione. No ogólnie tytuł zajebisty, nie można mu w sumie nic zarzucić. Może tylko to, że mało odcinków.

ocenił(a) serial na 9
Heller1304

Muszę się z Tobą zgodzić. Jak tak teraz patrzę, to też dostrzegam coś innego - te postacie wpasowały się w to anime i razem stworzyły wyjątkową całość. Z drugiej strony ja z przeszłości też miał nieco racji. Przejadła mi się wizja tej "nieśmiałej" dziewczyny, praktycznie bez jakichkolwiek emocji*. Co do reszty postaci - większości już nie pamiętam, ale niektóre zapadły mi głęboko w pamięć.

I dzięki za odpowiedź. Nie spodziewałem się, że ktokolwiek to kiedykolwiek przeczyta :)

Aha! Jeszcze jedno. Będzie gra na podstawie Angel Beats (tzw. Visual Novel). Gdyby było Ci nadal mało płakania, to premiera jest 29 maja :)

*Taką koncepcję zastosowano w m.in. Sakurasou no Pet na Kanojo czy Guilty Crown. I pewnie w dziesiątkach innych tytułów ;p

ocenił(a) serial na 9
ZielonyKokos

Nie mam się za otaku, ale anime zobaczyłam.
I się rozpłynęłam, piękne! W niektórych momentach albo leżałam ze śmiechu, albo beczałam... Mi się postacie spodobały od razu, według mnie każda była wyrazista, co trudno zrobić przy takiej liczbie bohaterów. No i śliczna kreska też robiła swoje. No i muzyka... Wszystko wciągnęło, a jedynym minusem jest za mało odcinków :(...

ocenił(a) serial na 10
ZielonyKokos

Świeżo po obejrzeniu. Co tu dużo mówić, po prostu piękne wzruszające anime. Momentami mogło denerwować, zwłaszcza gdy drwiło z nas budując wzruszającą chwilę, by za chwilę obrócić to w żart. Muzyka w OP i ED genialna, jak i ta mająca nadać klimat podczas scen. Jednak ostatnie odcinki, od około 10 wszystko wytłumaczyły. Wiele momentów, gdzie emocje ściskały gardło, a ostatni odcinek? Kilka słów sparaliżowało całe moje ciało i wypełniło dreszczami przez kilka słów Kanade. Potem już tylko płakałem z 15 min jak dziecko. Dużo zagadnień o sensie życia, o śmierci o marzeniach i na pewno zmieni poglądy wielu osobom jak i mnie. Bardzo polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones