Frank Capra

Frank Rosario Capra

8,4
957 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Frank Capra

Wielki człowiek i wielki poziom wszystkich jego filmów. Jego komedie są nad wyraz urocze, bez groteskowości, ze świetnymi aktorami. Tym bardziej do jego obrazów pasuje J.Stewart. Zaskakuje nieco więc Arszenik i stare koronki. Dla mnie to film wszechczasów, a na pewno najlepsza czarna komedia z możliwych. Liczy się też to co udowodnił tu Capra, nie dając wpisać się w jeden rodzaj kina (zawsze nieco pouczającego) i pokazując tutaj na co go stać w pełni. Cenię go zwłaszcza za to że jego obrazy są przemyślane. Nie ma tu zbędnych dialogów, a jeżeli moralizatorstwo występuje to nie drażni. Poza tym zaskakuje mnie, albowiem nie są to filmy płytkie. O ile "Ich noce" to chyba najbardziej urocze arcydzieło (para bohaterów bije na głowę duet Meg R.-Tom H., ...a czy ktokolwiek może rzecz że go nie mają:>>?:>>), o tyle Cudowne życie wkracza na inny temat i płaszczyznę. Nie jest to błaha historyjka o dobrym człowieku i aniołach. To raczej historia niespełnionych marzeń i jednocześnie pytanie czy pragnienia są naprawdę tym co gwarantowałoby szczęście, gdyby się spełniły. To lubię w Caprze- fakt że jego filmów nie można rozpatrywać na jednym poziomie. Pomijam jego dokumentalne dokonania- zwłaszcza że trudno mi oceniać coś o czym nie mam pojęcia. Jedno jest pewne- jeden z najwybitniejszych reżyserów w dziejach kina.

użytkownik usunięty
Arrakin

no więc....
No więc, zgodnie z obietnica próbuję. Przyznaję - brak mi do końca wiedzy. Jemes Stewart i "Pan Smith...." nie do końca mnie przekonał do Capry. Nie wiem, mam kolejna prośbe do Ciebie - jezlie możesz to cos więce, zachęć mnie. No bo naprawdę ten komentarz mnie do Capry nie przekonał. Oczywiście - starym zwyczajem - nie gniewaj się.

Nie
Witaj:) Nie mam zamiaru Cię zachęcać. Ja wyrażam swa opinię...nikomu też nie rozkażę aby Wywiad z wampirem pokochał, mimo że mą miłością jest. Lepiej powiedz mi co oglądałeś Capry, to będzie łatwiej.
Pozdrawiam;)

Arrakin

Własnie obroniłam licencjat z Franka Capry...Jestem dumna,ze mogłam w jakiś sposób wypromować jego filmy...

Marisa

GRATULUJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):) To wspaniale że z takiej postaci!!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones