PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11843}

Wściekłe psy

Reservoir Dogs
7,9 222 587
ocen
7,9 10 1 222587
8,2 45
ocen krytyków
Wściekłe psy
powrót do forum filmu Wściekłe psy

Wreszcie w TV!

ocenił(a) film na 9

Będzie co oglądać :)

ocenił(a) film na 10
robsonkrynicki

Tak, będzie. Ale niestety najprawdopodobniej będzie to jedna z najgorszych wersji tłumaczenia :( Polsat kupił dziadostwo i puszcza, a ma chyba wyłączność na licencję, bo inne kanały jak Filmbox, który często ostatnio emitował QT nie ma praw do emisji.

ocenił(a) film na 9
pg1983

Jestem ciekawy jak to będzie wyglądało. Mam nadzieje że nie będzie zbyt ocenzurowane, w końcu puszczają w nocy i z "czerwonym kółkiem".

ocenił(a) film na 9
robsonkrynicki

Kiedyś oglądałem najpierw na TVP Kultura o 20:00 potem na Polsacie o północy i lektor z TVP był lepszy. Na Polsacie nie tylko śmiesznie omijali przekleństwa, ale robili błędy w tłumaczeniu. Wątpię żeby tym razem zmienili lektora i przekład, bo puszczają ten film co kilka miesięcy.

robsonkrynicki

Hej. Akurat wściekłe psy są często w telewizji - na zmianę w Polsacie, TV4 i Polsacie Film - i zawsze jest maksymalnie ocenzurowana wersja niezależnie czy emisja jest o 23 czy 01:00 w nocy. Czerwony kwadracik nie ma tu znaczenia - jest bo jest ze względu na wiele krwawych scen, ale nie z powodu dialogów. Lektor jest dobry (Jarosław Łukomski), zaś pracę tłumacza lepiej pozostawić bez komentarza. No chyba, że stworzyli teraz lepszy przekład, ale od lat dają ten sam. Pozdro

ocenił(a) film na 10
robsonkrynicki

jak zwykle w przypadku polskiej telewizji ( nie tylko polsatu ) pora emisji filmu swietna. Niedziela 23 no puszczaaja ten film jak by poniedzialek byl dniem wolnym. Nie dosc ze takich klasykow w polskiej tv malo to jeszcze w poznych godzinach zawsze i do tego w srodku tygodnia.. co za kraj

ocenił(a) film na 9
Mobilny

I na dodatek 10 min filmu i reklama. Zacny polsat :)

ocenił(a) film na 8
Mobilny

Podziwiam wszystkich, którzy przetrwali te reklamy. Trzeba być naprawdę wytrwałym. Na szczęście widziałam go już wcześniej i po kawałku odpuściłam, choć chętnie zobaczyłabym go ponownie.

ocenił(a) film na 10
robsonkrynicki

https://www.youtube.com/watch?v=9MxJQ14nmX0 - świetne porównanie czterech wersji.

Ja widziałem tylko dwie:
2. JAROSŁAW ŁUKOMSKI
Tekst polski - Agata Walusiak
To właśnie ta z Polsatu (to chyba najgorsza wersja) jakaś masakra to jest. Nie wiem czy Pani Walusiak miała przykaz, żeby na siłę wymyślać te dziwne zwroty jak "żwój" "do NĘDZY"??? CO to ma być. A jak puszczają Psy czy Czas Surferów o 20:00, to tam oczywiście przekleństwa lecą aż miło. Żenada, kto w ogóle zleca takie wersje. Ale nie mogę się zgodzić, że na TV4 jest taka sama. Właśnie pierwszy raz oglądałem na TV4 i tam była wersja nr:
3. JACEK BRZOSTYŃSKI
Tekst Michał Kwiatkowski

Naprawdę to tłumaczenie mi się naprawdę podoba. Nie mogę się wypowiedzieć o dwóch pozostałych wersjach, bo nie widziałem, Jakby ktoś miał namiary na wersje 1 i 4, to chętnie bym ocenił. I na koniec. Lektor jest dla mnie sprawą drugorzędną. Każdy z nich jest ok. Ale jak jest tak denne tłumaczenie, to nawet najlepszy lektor nic nie zrobi.

ocenił(a) film na 8
pg1983

Z Knapikiem najlepsza wersja

ocenił(a) film na 8
pg1983

Dlatego ja wolę wersje filmów z napisami. Pewne zwroty jakby ich nie tłumaczyć i tak cała Polska rozumie, więc napisy przynajmniej nie zagłuszają prawdziwych dialogów.

ocenił(a) film na 9
robsonkrynicki

Faktycznie wersja z polsatu brzmi dość żałośnie. Nie spodziewałem się że w filmie Tarantino jedynym przekleństwem które usłyszę będzie 'cholera" i "pieprzony". Nie mówiąc już o tym że sporo tekstów w ogóle pominięto.

robsonkrynicki

Ostatnio odświeżałem sobie ten film na VHS-ie z tłumaczeniem Knapika , i z ciekawości dla jaj włączyłem sobie wczoraj na chwilę ten film jak leciał na Polsacie żeby zobaczyć jakie będzie tłumaczenie .. niestety po chwili wyłączyłem bo byłem wręcz przerażony tym tłumaczeniem i jeszcze głosem tego lektora , który jest beznadziejny , co za chore państwo i chora telewizja , puszczają film o godzinie 23:00 kiedy spokojnie mogły by iść ostre dialogi , a robi się taką kupę !
Co za wstyd : (

ocenił(a) film na 10
Siwy1984

Cholera, że też nie ma nigdzie w sieci do zobaczenia tej wersji z Knapikiem. Ale nawet Knapik nie uratowałby tej żenującej wersji Pani Walusiak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones