PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=855136}

Skorek i czarownica

Āya to Majo
5,1 483
oceny
5,1 10 1 483
Skorek i czarownica
powrót do forum filmu Skorek i czarownica

Gorô Miyazaki pewnie tak przekonywał ojca po czym ten poszedł przez to na emeryturę Gratulacje :) ale scenariusz z młodą czarownicą od ojca zerżną szkoda że nie było tak z animacją ...

ocenił(a) film na 8
PIXA_GOD

Zerżnął? Przeoczyłeś info, że to adaptacja powieści? Nie mieli się za to zabierać, bo już były firmy o młodej czarownicy?

Wrotekiusz

Ciekawe bardzo :) akurat studio ghibli nie było wytwórnią odgrzewanych kotletów i wtórych fabuł ale co ja tam wiem. Jednak w większość fanów, recenzentów i mnie film to wtopa kurtyna.

ocenił(a) film na 8
PIXA_GOD

Ale co? Adaptacja powieści to od razu odgrzewanie kotleta? Czy może młoda czarownica? Gdyby był film o starej czarownicy to zaś byłoby wpisanie się w kanon starej czarownicy.

Poza tym w ogóle w Ghibli dominuje główna postać w formie młodej dziewczyny/kobiety.

Może to też uznasz za odgrzewanie kotleta i fabuł?

Szczególnie, że nie widzę wtórności tej historii do poprzednich filmów. Bo poza hasłem "młoda czarownica' już punktów wspólnych brakuje.


A ten film powstał na bazie książki autorki od "Ruchomego Zamku Hauru" (bo to też była adaptacja).

PIXA_GOD

Miyazaki postanowił wrócić z emerytury, rozważał adaptację "Skorka i czarownicy" (książka Diana Wynne Jones, tej od "Ruchomego Zamku Hauru") oraz "How Do You Live?" Yoshino Genzaburo.
Ostatecznie postanowiono, że "Skorka..." zaadaptuje Goro, a Hayao nadal pracuje nad swoim filmem.
Tak poza tym, to dla Studia Ghibli adaptowanie zachodnich książek nie jest nowością. I obsadzanie w głównych rolach dziewczynek.

PIXA_GOD

Bzdury piszesz. nie dosc, że to adaptacja to scenariusz napisał "ojciec" właśnie. Jeśli już się czepiać to o tragiczną stronę realizacyjną, a nie o scenariusz. Co do relacji z ojcem to tez jest chyba bardziej złożona sprawa. Tutataj troche o tym można usłyszeć.

https://www.youtube.com/watch?v=gGA0LOM6Ep8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones