PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862867}

Podejrzana

Heojil kyolshim
6,8 10 435
ocen
6,8 10 1 10435
7,0 44
oceny krytyków
Podejrzana
powrót do forum filmu Podejrzana

Zaczęło się doskonale - niejednoznacznie, wielopoziomowo, ciekawie, niestandardowo. I gdyby tylko reżyser wyczuł, gdzie dobrze byłoby skończyć. Nadmiar zniszczył tę psychologiczną mozaikę.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Komentarz trafiony w punkt. Za dużo było tego wyrzucania telefonu do morza :)

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Zgadzam się - gdyby nie zbyt melodramatyczna końcówka oceniłbym ten film ciut lepiej. Dobra produkcja, natomiast nie sądzę by zasługiwała na te wszystkie nagrody.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Oj tak, za połową już tylko czekałem, żeby się skończył.

Agatonik

Park postanowił się tu zabawić/sprawdzić w chińskim romansie, którego warstwa noir/kryminału ma nadawać tylko klimat. I tak ma niezłe oceny, biorąc pod uwagę, że w Europie i Stanach jest odbierany jako kryminał, a nim nie jest.

Agatonik

Wydaje mi się, że w ogóle nie czuł potrzeby, by wczuwać się, gdzie skończyć, ale biorąc pod uwagę jak nisko oceniłaś Jezioro dzikich gęsi to raczej i tak tego nie docenisz

ocenił(a) film na 7
nietzsche

W ogóle mam problem z kinem azjatyckim - chyba nie moja wrażliwość, nie moja emocjonalność. Chociaż oczywiście są filmy, które bardzo doceniam - na przykład W proch się obrócisz, Shao Nian De Ni, Żegnaj, mój synu i jeszcze parę innych.

ocenił(a) film na 8
nietzsche

Też nie miałem wrażenia rozciągania na siłę. Ale z estetyką dalekowschodnią mam do czynienia od +30 lat, więc może to ułatwia. Plus inne doświadczenia.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Pozwolę sobie się nie zgodzić. Reżyser moim zdaniem doskonale wiedział co robi. Widz nie wyczuł ;)

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Jedno pytanie: oglądałaś "Zawrót głowy" Hitchcocka? Bo ten film BARDZO do niego nawiązuje i m.in. dlatego nie mógł się skończyć tam, gdzie byś sobie życzyła :)

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Nie, nie oglądałam. Widać czas nadrobić.

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Absolutnie ;) I idę o zakład, że też będziesz zmieszana i uznasz, że reżyser zepsuł film poprzez pewną artystyczną decyzję, podobnie jak wielu widzów (wliczając mnie), ale, mam nadzieję, potem skumasz o co mu chodziło.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

"Zawrót głowy" jest jednym z moich ulubionych filmów, ale i tak się z Tobą zgadzam (nawet biorąc poprawkę na specyfikę wschodniego kina). Do mnie przemawia refleksja z którejś recenzji, że być może jest to tak naprawdę dekonstrukcja formuły melodramatu...

ocenił(a) film na 6
Agatonik

W punkt. Serio, przez chwilę miałem nadzieję, że ten film się zaraz skończy, ciągnął się dalej, przez 45min. Ciągnął się ku mojej rozpaczy, bo każda kolejna scena zmuszała mnie do przewracania oczami, a nie wziąłem ze sobą kropli. Jednym plusem tej końcówki jest ta nowa partnerka głównego bohatera. Przynajmniej była śmieszna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones