PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=761773}

Człowiek

Human
8,1 8 071
ocen
8,1 10 1 8071
6,2 6
ocen krytyków
Człowiek
powrót do forum filmu Człowiek

Film widziałam w maju na festiwalu Docs against gravity. Nie spodziewałam się, że tak prosta w przekazie produkcja zawładnie moim sercem. Siedziałam i płakałam, wypowiedzi nieznanych mi osób wstrząsnęły mnie do głębi, szczególnie wypowiedź starszej pani, która przeżyła obóz. Opowieści były różne, zarówno codzienne jak i tak pokręcone, że aż niemożliwe. Ciekawostką jest fakt, że w dokumencie pojawiła się również Cameron Diaz. Uczciwie przyznaję, że to najlepszy film, jaki widziałam w tym roku. 10/10.

ocenił(a) film na 8
alkatraz

W którym momencie wystąpiła Cameron Diaz? Nie zauważyłam.

ocenił(a) film na 9
Kociara00

https://www.youtube.com/watch?v=e-HvL3TSf-8 - fragment z Cameron. wersja kinowa filmu ma 3 godziny, wersja dostępna na Youtube - 4,5.

ocenił(a) film na 10
alkatraz

Podpisuję się.

Film jest zbiorem monologów prowadzonych przez ludzi zamieszkujących różne rejony świata - trzeciego niemal wyłącznie. Brak jakiejkolwiek interakcji twórców z mówcami oraz bardzo bezpośrednio usytuowana kamera wpływa na niesamowicie intymny stosunek, który nawiązuje się z podmiotem. Historie, które są opowiadane i towarzysząca im ekspresja malująca się na kolejnych twarzach są tak szczere i chwytające za serce, jak to tylko możliwe. Poruszane są tu współczesne tematy ludzkiego cierpienia, o których albo się na codzień nie mówi, albo się mówi, ale przez pryzmat polityczny, zapominając o zwyczajnym ludzkim pierwiastku.
Nie tylko jednak dramatem napędza się ten film. Rozmowy o szczęściu i o tym, co ono oznacza dla ludzi, którzy mają niewiele, o miłości, rodzinie. Przeplatanie historii zdjęciami natury i ludzi pracujących w kolektywie pozwala złapać oddech i się zastanowić. Dać niejako świadectwo piękna życia, obecnego nawet w trudnych warunkach. Pojawia się też głos pierwszego świata i refleksje na temat konsumpcjonizmu. Jedną z nich wygłasza znany ze swojej skromności urugwajski prezydent. Wiele można by napisać, bo treści w tym dziele na długie dialogi, i te dialogi powinny się pojawić. Ale najlepiej jednak zobaczyć. Warta jest także podkreślenia piękna muzyka Armanda Amara, mi osobiście przywodząca wspomnienia tej z "Makrokosmosu", innego znakomitego francuskiego kompozytora.
Polecam serdecznie,

10/10, bo to ważny i prawdziwy film, który powinien zobaczyć każdy, niczym Listę Schindlera. Głos tych, których nie słychać.

ocenił(a) film na 7
alkatraz

Ja tez nie widzialam Cameron Diaz

ocenił(a) film na 9
Ewiatko

https://www.youtube.com/watch?v=e-HvL3TSf-8 - fragment z Cameron. wersja kinowa filmu ma 3 godziny, wersja dostępna na Youtube - 4,5.

ocenił(a) film na 9
alkatraz

Dla mnie ciekawostką był bardziej prezydent Urugwaju José Mujica, aniżeli Cameron Diaz ;) szczególnie, że aktorka w wersji kinowej nie pojawia się na ekranie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones