PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199217}

Brama piekieł

Hellgate
4,5 201
ocen
4,5 10 1 201
Brama piekieł
powrót do forum filmu Brama piekieł

Marze, zeby nastaly czasy zeby wrocili do starej szkoly horrorow z nowymi mozliwosciami jakei daje nam dzisiaj technika ... ale to raczej nie nastapi ...

aproxx

Istotnie, horrory z lat 80. i pierwszej połowy lat 90. mają w sobie nieodparty urok. Kojarzą mi się z dzieciństwem i wczesną młodością (w latach 90. TVP wyemitowała ich całe multum- jestem z "orwellowskiego" rocznika 1984; z tych samych względów mam głęboki sentyment do Cormanowskich adaptacji Poego oraz filmów studia Hammer).
Nawet jednak i bez tego potrafią porwać współczesnego widza (wiem z autopsji na przykładzie znajomych, ba, nawet zaprzyjaźnionych nastolatków).

Przemyslaw_Borowski

Nie zapominaj przyjacielu o latach 70-tych, wtedy również powstało od cholery dobrych filmów jak: "Omen", "Egzorcysta", "Carrie", "Obcy", "Teksańska masakra piłą mechaniczną", "Amityville", "Halloween" lub filmy Lucio Fulciego. Dziś, gdy chcę obejrzeć dobry horror, muszę sięgać po produkcje z Korei Południowej...

Też jestem z "orwellowskiego" rocznika 1984...

Skandal

Lata 70te to właśnie m. in. rozkwit Hammera (choć to właśnie w 1979 pojawił się ich ostatni film i dopiero Oakes reaktywował wytwórnię po latach) oraz filmy jak np. Świt żywych trupów,

Skandal

Złote lata kina grozy, to nie to co współczesny szrot przepełniony tanimi jump scarami.

Chlor_3

Święta prawda, dzisiaj oglądam głównie starocie, bo rzadko jakikolwiek współczesny horror potrafi mnie pozytywnie zaskoczyć...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones